درباره سیناتاب

تاریخچه

شهرستان کاشان از جمله کانون هاي تمدن دنيا محسوب مي شود. شواهد و آمار بدست آمده از تپه هاي سيلک  واقع در شمال غربي کاشان نشان دهنده ي تمدني به قدمت ۶۰۰۰ سال دارد. مردمان سختکوش اين منطقه  همواره پيشگام در عرصه هاي مختلف مدنيت بوده اند. آن ها را مي توان در صنعت نساجي پيشگام ساير ملل  قلمداد نمود.

چنانچه در تاريخ آمده است جهانگردان و باستان شناساني نظير گرشمين به عنوان سوغات سفرهايشان چرخ هاي  ريسندگي را که در کارگاه هاي کوچک شهر کاشان به پرداخت و پيرايش پارچه و مخمل اشتغال داشتند را به کشورشان بردند و آنان با اقتباس از چرخ هاي ريسندگي اين شهر به اختراع ماشين هاي ريسندگي دست يافتند.

در مقوله قالي هاي کاشان نيز نيازي به توصيف نيست. هرجا سخن از فرش مي شود ناخودآگاه نام کاشان تداعي مي شود. در مورد شهرت قالي هاي کاشان همين بس که بسياري از کارشناسان با توجه به شواهد موجود نخستين و مهمترين فرش بافته شده دنيا را منتسب به اين شهر مي دانند که با نام پازيريک قديمي ترين فرش موجود در دنياست.

 

ما در ابتدا با نام شرکت فرش زرکار کاشان در سال ۱۳۶۹ فعاليت خود را در زمينه چله پيچي و بافت فرش ماشيني با ماشین آلات ایرانی و خط آهار و تکمیل فرش آغاز نمودیم و اکنون در این راستا از ماشین آلات بافندگی با آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره گرفته ایم.

هدف مجموعه از بدو تاسیس همواره بر این بوده است که در کنار بستر مناسب اقتصادی با اشتغال زایی و جلب رضایت مشتریان داخلی به دروازه های دیگر کشورها (صادرات) نیز دست پیدا کند. در اين راه گرچه فراز و فرودهاي بسياري را پشت سر نهاده ايم اما با توکل به خدا و عزم و اراده به افق هاي روشن فردا چشم اميد دوخته ايم و اطمينان داريم که فردا از آن همه ي ايرانيان خواهد بود.

 

مديريت شرکت فرش زرکار با توجه به افق ها ترسيم شده اقدام به تاسيس شرکت ريسندگي و بافندگي سينا تاب نمود. ريسندگي سينا تاب بهره گرفته از جديدترين ماشين آلات مدرن اروپايي و داراي ظرفيت ۵۴۷۲ دوک مي باشد و در حال حاضر توانايي توليد نخ هاي با نمره ي 21 تا 60 متريک (هیت ست شده و هایبالک) را دارد استفاده از مدرن ترين ماشين آلات آزمايشگاهي و واحد کنترل کيفيت جهت کنترل کليه توليدات بخش به بخش خط توليد رنگرزي الياف – حلاجي – کاردينگ – tow to tops – ماشين هاي گيل باکس – فنيشر – رينگ – لاکني و تابندگي اين واحد همچنين استفاده از مهندسين مجرب تکنولوژي نساجي و علوم الياف در اين بخش از ويژگي هاي منحصر به فرد اين مجموعه مي باشد. و این کارخانجات دارای ۱۵۰ نفر پرسنل به طور مستقیم می باشد.

 

واحد رنگرزی

با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز، ماشین آلات اروپا توانایی رنگرزی روزانه ۱۲ تن الیاف مصنوعی و ۴۰۰۰ کیلو گرم نخ به صورت بوبین را دارد. ظرفیت بالای ماشین های رنگرزی، پیوسته بودن خط تولید رنگرزی و مدل بندی، بکارگیری تجهیزات مدرن آزمایشگاهی رنگ همانندی با حضور مهندسین شیمی نساجی و علوم الیاف از ویژگی های منحصر به فرد این واحد می باشد.

واحد ریسندگی

این واحد شامل یک خط ریسندگی بهره گرفته از جدیدترین، ماشین آلات مدرن اروپایی و دارای ظرفیت ۵۴۷۲ دوک می باشد و در حال حاضر تولید نخ های با نمره 60/3، 52/3، 40/3، 36/3، 21/3، متریک را دارد. استفاده از مدرن ترین ماشین آلات آزمایشگاهی و واحد کنترل کیفیت جهت کنترل کلیه تولیدات بخش به بخش خط تولید ورودی الیاف، حلاجی، کاردینگ، tow to tops ،ماشین های گیل باکس، فینیشر، رینگ، لاکنی و تابندگی این واحد و همچنین استفاده از مهندسین مجرب تکنولوژی نساجی و علوم الیاف در این بخش از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه می باشد.

 

واحد هیت ست

این واحد شامل سه خط تولید نخ هیت ست می باشد که با ظرفیت روزانه 12000 کیلوگرم نخ 21/3 متریک بوده و قابلیت هیت ست انواع نخ های اکریلیک با نمره های مختلف و دیگر نخ های متناسب را نیز دارد.

آزمایشگاه کنترل و کیفیت

واحد آزمایشگاه با استفاده از دقیق ترین تجهیزات آزمایشگاهی و مطابق با آخرین روشهای آزمون استاندارد ملی ایران به صورت پیوسته نسبت به کنترل و آزمون مواد اولیه، محصولات در حین فرآیند تولید و محصولات نهایی اقدام می نماید.

 

واحد بافندگی

این واحد شامل جدیدترین ماشین آلات روز اروپا بوده و قابلیت تولید فرش 700 شانه HCPX2 با تراکم طولی 3000 در 10 رنگ با بافت دستبافت گونه … می باشد. این واحد کلیه نخهای مورد مصرف در خاب فرش را به صورت 100 درصد هیت ست شده مصرف نموده و تولیدات خود را در طرحهای بسیار متنوع و رنگهای مختلف و سایزهای متفاوت به بازار عرضه می نماید.

 

راه های ارتباطی
آدرس: کاشان – شهرک صنعتي اميرکبير (جعفرآباد) – فاز يک – خيابان شکوفه ۵ –  کارخانجات ريسندگي و بافندگي سيناتاب کاشان
کدپستي: ۸۷۳۵۱۷۷۸۷۳
تلفن: ۱۴-۰۳۱۵۵۵۰۳۹۱۰
فکس: ۰۳۱۵۵۵۰۳۹۹۰
ايميل: info@sinatab.com
آدرس سایت: www.sinatab.com | www.sinatab.ir